Akcja "Znicz 2020"

27-10-2020

       Jak co rok  uroczystosć Wszystkich Świętych, powoduje znaczne  zwiększenie ilości osób odwiedzających bytomskie nekropolie. Jest to szczególny czas pamięci, zadumy,wspomnień oraz refleksji, w którym możemy zapomnieć o naszym bezpieczeństwie. Zachowajmy ostrożność, rozwagę by zadbać o swoje bezpieczeństwo, nie zapominając o podstawowych zasadach:

- pilnujmy swoich toreb, saszetek, portfeli, dokumentów,

- nie zostawiajmy wartościowych rzeczy w samochodzie,

- nie eksponujemy nadmiernie biżuterii,

- szczególną uwagę zwróćmy na oznakowanie drogowe, gdyż w rejonie nekropolii mogą

   być wprowadzone czasowe zmiany organizacji ruchu pieszego i kołowego,

- zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych,

- korzystajmy z wyznaczonych miejsc do przejścia przez jezdnię,

- pojazdy parkujemy w miejscach do tego przeznaczonych.

   W dniach od 30.10.2020 r. do 02.11.2020 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bytomiu będą prowadzić działania prewencyjno – kontrolne bytomskich cmentarzy oraz terenu do nich przyległych. Obecność strażników ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa odwiedzającym groby, spokój oraz porządek publiczny wokół cmentarzy.

   Ponadto strażnicy dokonają kontroli prawidłowego parkowania pojazdów, przestrzegania przepisów handlu w rejonie  cmentarzy w szczególności punkty handlujące zniczami i kwiatami. Strażnicy sprawdzą rozstawienie stoisk handlowych pod względem swobodnego przemieszczania się pieszych.

 W przypadku zauważenia sytuacji, która wymaga interwencji dzwoń pod numer 986 (Straż Miejska),   lub na numer alarmowy 112.